DragTurk

Hakkımızda

ABD’de köklü bir geçmişi olan drag yarışları, birçok sporda olduğu gibi önce amatör sporcuların şevkiyle, sokak yarışı olarak girdi ülkemize. 1998 yılında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından resmî hale getirildi ve federasyon nezdinde şampiyonalar düzenlenmeye başlandı.

İnternetin ülkemizde yaygınlaşmaya başlamasıyla, dragseverlerin de birbiriyle tanışabileceği, konuşup tartışabileceği bir web sitesine ihtiyaç duyuldu. Hem drag yarışlarında, hem de internette tecrübe sahibi olan bir ekibin bu işi kotaracağını düşünerek taşın altına elimizi sokup, 2003 yılında Drag Türk’ü açtık.

Dünyadan ve Türkiye’den güncel drag haberleri, teknik konuları irdeleyen makaleler, otomotiv dünyası hakkında yazılar, otomobil testleri ve interaktif bölümlerle kullanıcılarımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz.

Kullanıcılar sitemizde profil sayfaları oluşturabiliyor, diğer kullanıcılarla tanışabiliyor, yarış, fuar gibi organizasyonlarda çektikleri fotoğrafları, videoları paylaşabiliyorlar.

Yarışan pilot ve takımlar Drag Türk vasıtasıyla potansiyel sponsorlara ulaşabiliyor, başarı çıtalarını yükseltebiliyorlar.

Drag yarışlarını takip eden yüz binlere ulaşmayı düşünen firmalar, yarışçılara Drag Türk aracılığıyla ulaşabiliyor, gerek yarışçılara sponsor olarak, gerekse yarışlarda stantlarıyla, reklamlarıyla yer alarak drag yarışlarının takipçilerine kendilerini tanıtabiliyorlar.

Kurulduğu tarihten bugüne hızla gelişen Drag Türk, drag yarışlarının en büyük medya destekçisi olarak 7 yıldan beri kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.

Türkiye’deki tek drag sitesi olan Drag Türk, 20.000’den fazla kayıtlı üyesi ve günlük 150.000’in üzerindeki sayfa gösterimiyle Türkiye’nin en büyük otomotiv sitelerinden biri konumunda.

Ülkemizde, eğer elinden tutulursa gelişmiş ülkelerdeki dünya şampiyonları kadar başarılı olabilecek yüzlerce yetenek olduğunu biliyoruz. Yeterli sponsor ve medya desteğini bulduğunda Türkiye’deki sporcular da dünya genelinde başarılı olabilecek hale gelecekler.

Bu nedenlerle, drag yarışlarına ve yarışçılarına desteğimiz artarak devam edecek.
 

Akhisar Mahalli Otodrag Yarışı
Tarih : 2012-07-08